جشنواره ویژه فصل بهار

0 تا 100 افزایش اعتماد به نفس در فوتبال

اعتماد به نفس در فوتبال

اعتماد به نفس کلیدی است که همه آن را می‌دانند اما تنها تعدادی از بازیکنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. افزایش اعتماد به نفس در فوتبال باعث می‌شود از بازی بیشتر لذت ببرید. در واقع اگر اعتماد به نفس شما در حال کاهش باشد، بر عملکرد شما نیز اثر منفی می‌گذارد، زیرا ریسک‌های لازم برای شکل‌دهی و کنترل بازی را متوقف می‌کند. اما نگران نباشید. تمام بازیکنان معروف راهی برای افزایش اعتماد به نفس خود در طول زمان ایجاد کرده‌اند. شما نیز می‌توانید این کار را با رعایت نکات گفته شده در این مقاله در مورد چگونگی افزایش اعتماد به نفس در فوتبال، انجام دهید. همراه ما باشید.

 

اعتماد به نفس چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه در فوتبال اعتماد به نفس داشته باشیم؟ ابتدا باید بفهمید منظور از اعتماد به نفس واقعی چیست. به عبارت دقیق‌تر، اعتماد به نفس در ورزش فوتبال به عنوان «احساس اعتماد به توانایی‌ها، کیفیت‌ها و قضاوت خود» تعریف می‌شود. کار کردن بر روی اعتماد به نفس، یک سرمایه گذاری برای شما به عنوان یک بازیکن است. این مهارت قابل انتقال به همه کارهایی است که در زندگی انجام می‌دهید. تجارت، شغل، روابط و هر فعالیت دیگری که در آن شرکت می‌کنید. اعتماد به نفس ممکن است بزرگترین دارایی برای شما به عنوان یک بازیکن فوتبال باشد.

بهترین راه برای اینکه بدانید آیا می‌توانید توانایی‌ها و مهارت‌های لازم را برای موقعیت و نقش خود در مسابقه انجام دهید، این است که صدها و هزاران بار آن حرکات را تمرین و اجرا کرده باشید. در این صورت هنگامی که در مسابقه هستید، می‌دانید که می‌توانید آن را انجام دهید. فقط به این دلیل که قبلا آن را بارها در تمرینات خود انجام داده اید. نکات زیادی در ادامه این مطلب وجود دارد که می‌تواند به شما در افزایش اعتماد به نفس در فوتبال کمک کند. داشتن اعتماد به نفس می‌تواند برای بسیاری از شما تفاوت چشمگیری را ایجاد کند.

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس در فوتبال

بسیار مهم است که به طور مداوم پایه و اساس را بسازید تا شکست‌های کوچک و کوتاه مدت به پایه بلندمدت شما نفوذ نکند. اما چگونه اعتماد به نفس خود را در فوتبال افزایش دهیم و آن را تقویت کنیم؟ در اینجا چند نکته کلیدی در رابطه با آموزش بالا بردن اعتماد به نفس در فوتبال آورده شده است که می‌توانید از آن ها برای ایجاد پایه و باور در بازی خود استفاده کنید:

تا جایی که ممکن است واقع بینانه تمرین کنید

اگر کاری که در تمرین انجام می‌دهید، شبیه سناریوهای واقعی یک مسابقه نباشد، در افزایش اعتماد به نفس در فوتبال به شما کمک چندانی نمی‌کند. بنابراین هنگام تمرین، همیشه مطمئن شوید که تمرین را با همان سرعت و شدت مسابقه انجام می‌دهید. به عنوان مثال برای اینکه دریبل تا حد امکان موثر باشد، مطمئن شوید که سرعت پاس ورودی به همان اندازه‌ای است که در مسابقه باید باشد. یکی از تمرین های افزایش اعتماد به نفس در فوتبال این است که قبل از دریافت توپ، حرکات متقابل را انجام دهید. همچنین تمرین با شبیه سازی داشتن یک حریف (در حالت ایده آل یک دوست/هم تیمی) هم بسیار کمک کننده است.

افزایش اعتماد به نفس در فوتبال

نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید

تجزیه و تحلیل خود و آگاهی از نقاط قوت و ضعف خود در بسیاری از جنبه‌های فوتبال ضروری است و همچنین می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس در فوتبال کمک کند. در زیر یک تمرین برای افزایش اعتماد به نفس در فوتبال آورده شده است:

  • شما می‌توانید در یک مسابقه با نقاط قوت خود بازی کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا لحظات کوچک موفقیتی داشته باشید. این کار اعتماد به نفس شما را در طول بازی افزایش می‌دهد.
  • شما همچنین می‌توانید روی آن نقاط ضعف خود کار کنید تا مانند گذشته روی بازی و اعتماد به نفس شما تأثیر نگذارند.

اگر نکات گفته شده را دنبال کنید، مطمئنا طی چند هفته و ماه آینده به وضوح شاهد افزایش اعتماد به نفس در فوتبال خواهید بود.

نگران نظرات افراد خارجی نباشید

یکی از خصوصیات یک فوتبالیست با اعتماد به نفس این است که همیشه به یاد داشته باشد که تنها نظری که در مورد او واقعا مهم است، نظر خودش و مربی است. یا به قول سانتیاگو مونز: “تنها کسی که می‌تواند به من بگوید من به اندازه کافی خوب نیستم، مربی است”.

یک روتین قبل از مسابقه ایجاد کنید

یک راه پیشرفت در فوتبال با اعتماد به نفس، ترفند ایجاد دید تونلی است که به شما این امکان را می‌دهد که کمتر تحت تأثیر اتفاقات اطراف خود قرار بگیرید، این کار شامل ایجاد یک روتین عادات سخت است که قبل از مسابقه انجام می‌دهید.

هرگز تمرین خود را با یک حرکت بد تمام نکنید

تمرینات خود را با یک احساس مثبت پایان دهید. این کار باعث افزایش اعتماد به نفس در فوتبال می‌شود و شما در ذهن خود فکر می‌کنید، بله! من بهترینم! هیچکس نمی‌تواند من را شکست دهد!

راه های افزایش اعتماد به نفس در فوتبال

از اشتباه کردن نترسید

جمله‌ای که احتمالا ده‌ها بار شنیده باشید، اما ارزش تکرار یک بار دیگر را دارد. اگر همیشه نگران اشتباه کردن هستید، بیشتر بر روی آن افکار متمرکز خواهید بود تا بازی خود. این نه تنها شما را عصبی‌تر (و اعتماد به نفس شما را کمتر) می‌کند، بلکه احتمال اشتباه شما را نیز افزایش می‌دهد. پس از شر این ترس‌ها خلاص شوید! اشتباه، جزئی از فوتبال است و بدون توجه به آن اتفاق خواهد افتاد. اما آنچه مهم می‌باشد این است که از آن اشتباهات درس بگیرید و دفعه بعد آن را بهتر انجام دهید. بنابراین اشتباه کردن در واقع چیزی است که باعث می‌شود اگر به آن فکر کنید، در دراز مدت بازیکن بهتری شوید!

همیشه با چیزهای ساده شروع کنید

وقتی مسابقه به تازگی شروع شده است یا شما به تازگی اشتباه کرده‌اید، لازم نیست سخت‌ترین پاس عمقی را امتحان کنید یا از طریق 3 مدافع دریبل بزنید تا خودتان را ثابت کنید و یا اشتباه را جبران کنید؛ در این مواقع یکی از بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس در فوتبال این است که تنها با چند پاس ساده شروع کنید. به این ترتیب به تدریج اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهید که در عوض به شما اجازه می‌دهد تا شروع به شکل دادن به بازی کنید.

خود را برای مثبت اندیشی آموزش دهید

یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس در فوتبال، این است که بدانید در یک مسابقه، همه چیز همیشه خوب یا به نفع شما پیش نخواهد رفت. شاید تیم شما گل زودهنگام دریافت کند، به نظر برسد داور به نفع تیم دیگر است یا شما واقعا اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید. در این شرایط بسیار مهم است که اجازه ندهید این اتفاقات روی بازی شما تاثیر بگذارد.

از راه های کنترل استرس در فوتبال این است که سعی کنید مثبت فکر کنید، روی آنچه کنترل دارید تمرکز کنید و فقط بازی خود را انجام دهید. یک مسابقه 90 دقیقه طول می‌کشد، شما بازیکن بزرگی هستید و همیشه زمان کافی برای زدن یک گل برنده وجود دارد! البته همیشه اینطور فکر کردن آسان نیست. به همین دلیل مهم است که این طرز تفکر مثبت را تمرین کنید. در آموزش، در زندگی روزمره، هر کجا و هر زمان که می‌توانید!

یک مربی عالی مطابق با نیازهای خود داشته باشید

بزرگ‌ترین کاری که یک مربی می‌تواند برای بازیکن انجام دهد، این است که به توانایی‌‌هایش ایمان داشته باشد تا باعث افزایش اعتماد به نفس در فوتبال شود. پس داشتن یک مربی خوب می‌تواند در بالا بردن اعتماد به نفس در فوتبال، نقش بسیار مهمی داشته باشد. پیشنهاد ما به شما گذراندن یک دوره آموزش فوتبال با یک مربی حرفه‌ای است.

اعتماد به نفس بالا در فوتبال

یک برنامه هدف مشخص ایجاد کنید

اگر می‌دانید که هدفتان چیست و مراحل لازم برای رسیدن به آن را دارید، در واقع مطمئنید که در مسیر درستی هستید. دانستن اینکه دقیقا به چه سمتی می‌روید و چگونه می‌خواهید به آنجا برسید، در افزایش اعتماد به نفس در فوتبال موثر است. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین سن فوتبالیست شدن را مطالعه کنید تا در این زمینه نیز اطلاعات زیادی بدانید.

کلام آخر

امیدواریم تاکنون متوجه شده باشید که اعتماد به نفس چیزی نیست که با آن متولد شده باشید. بلکه افزایش اعتماد به نفس در فوتبال چیزی است که می‌توانید تمرین کنید و مدام روی آن کار کنید. بنابراین اگر به دنبال راهی هستید که بتواند به شما در افزایش اعتماد به نفس در فوتبال و توسعه بیشتر ذهنیت خود کمک کند، می‌توانید علاوه بر موارد گفته شده در این مطلب، یک برنامه تمرینی شخصی ایجاد کنید تا بر نقاط قوت و ضعف خود متمرکز شوید. همچنین خوب است با حضور در جامعه‌ای از بازیکنان همفکر، انگیزه خود را حفظ کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب

دسته‌بندی مطالب

دوره‌های آموزشی ما