جشنواره ویژه فصل بهار

بهترین سن فوتبالیست شدن چه زمانی است؟

بهترین سن فوتبالیست شدن

فوتبال یک ورزش فوق‌العاده محبوب است و برای بسیاری از بازیکنان جوان، این رویا است که برای یک باشگاه معروف بازی کنند و نماینده کشورشان باشند. ممکن است مشاهده کرده باشید که کودک شما در خانه یا با دوستان خود اشتیاق به فوتبال نشان دهد. اما شاید از خود بپرسید بهترین سن برای شروع فوتبال کدام است؟ که به آن‌ها اجازه دهید مهارت خود را به سطح بالاتری برسانند و فوتبال را در زمین تمرین شروع کنند تا بازی رقابتی‌تری برای یک تیم سازمان یافته انجام دهند. ما در این مقاله بهترین سن فوتبالیست شدن را به شما خواهیم گفت.

 

برای فوتبالیست شدن از کجا شروع کنیم؟

کودکان می‌توانند از طریق تفریح ​​در خانه و یا با تشویق اعضای خانواده، شروع به رشد مهارت‌های حرکتی و هماهنگی اولیه کنند. هنگامی که کودک شما مهارت‌های ضربه زدن و کنترل توپ را با اعتماد به نفس بدون در نظر گرفتن سن ایجاد کرد، باید آماده باشد تا در بهترین سن فوتبالیست شدن و در محیطی حرفه‌ای‌تر، بازی خود را پیش ببرد. این ممکن است در حدود سن 5 تا 7 سالگی باشد. اما به یاد داشته باشید که برخی از کودکان ممکن است در مراحل بعدی به فوتبال علاقه پیدا کنند.

در مراحل اولیه از یادگیری، سطح مهارت و اعتماد به نفس در فوتبال می‌تواند بین گروه‌های سنی مختلف قابل توجه باشد. به همین دلیل است که تقسیم بندی سنی در فعالیت‌های ورزشی کودکان، به خصوص بهترین سن فوتبالیست شدن در آن‌ها، بسیار خاص است. با این حال، اگر بازیکنانی را می‌بینید که در رده سنی خودشان عالی هستند، معمولا به یک چیز مربوط می‌شود، اینکه چقدر برای آن فعالیت وقت گذاشته‌اند و تمرین کرده‌اند. اگر فکر می‌کنید فرزندتان آماده است و واقعا به فوتبال علاقه دارد، باید به این فکر بیفتید که فرزندتان فوتبال رقابتی را شروع کند. زیرا کودکان از سن شش سالگی به بعد اغلب شروع به سازگاری با چالش های احساسی برد و باخت می‌کنند. کودکان از طریق تمرین و بازی در خانه، ابتدا پذیرش انتقاد و بازخورد سازنده را خواهند آموخت. برای موفقیت فرزندتان بهترین سن فوتبالیست شدن را در نظر بگیرید.

برای فوتبالیست شدن از کجا شروع کنیم؟

بهترین سن شروع فوتبال

یکی از سؤالاتی که ممکن است در رابطه با بهترین سن فوتبالیست شدن برایتان پیش بیاید، این است که چرا سنین پایه بهترین سن برای شروع فوتبال است؟ در پاسخ باید گفت که با شروع در سنین پایین، کودکان می‌توانند مهارت‌های ضروری خود را توسعه دهند. همچنین می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا علاوه بر یادگیری این ورزش، برقراری ارتباط، کار با دیگران، درک اهمیت کار گروهی و مهارت‌های اجتماعی خود را توسعه دهند.

به طور کلی طبق تحقیقات علمی و به گفته متخصصان، بهترین سن برای شروع فوتبال  و بهترین سن فوتبالیست شدن در کودکان تا قبل از 12 سالگی است. در این سنین که بهترین زمان شروع ورزش فوتبال است، معمولا به آموزش مهارت‌های شوت زدن و اعمال تکنیکی و تاکتیکی پرداخته می‌شود. البته نکته مهم اینجاست که این اعداد و ارقام ممکن است در تئوری درست باشند، اما بهترین سن برای فوتبالیست شدن بستگی زیادی به بازیکن دارد.

رده‌های سنی فوتبالیست شدن

پس از اینکه فهمیدید بهترین سن فوتبالیست شدن چه موقعی است، بهتر است رده‌های سنی را نیز بدانید. در فوتبال نیز همچون سایر رشته‌های ورزشی برای عضویت در تیم‌های مختلف و شرکت در مسابقات، رده‌های سنی معینی را مشخص کرده‌اند. بر طبق این رده‌بندی، هر بازیکن در یکی از گروه‌ها قرار گرفته تا با بازیکنان هم سن و سال خود به رقابت بپردازد.

1. رده نونهالان

گروه نونهالان، پایین‌ترین رده سنی در ورزش فوتبال است. در این دسته نونهالان زیر 14 سال با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. تقسیم بندی گروه نونهالان به صورت زیر است:

  • نونهالان زیر 12 سال
  • نونهالان زیر 13 سال
  • نونهالان زیر 14 سال

2. رده نوجوانان

در این رده نوجوانان بالای 14 سال تا 17 سال می‌توانند در مسابقات باشگاهی، هم داخل کشور و هم خارج از کشور به صورت جهانی به رقابت بپردازند.

  • نوجوانان زیر 15 سال
  • نوجوانان زیر 16 سال
  • نوجوانان زیر 17 سال

رده‌های سنی فوتبالیست شدن

3. رده جوانان

این دسته مختص بازیکنان زیر 19 سال است. این افراد بعد از رده نوجوانان وارد رده جوانان می‌شوند.

4. رده امید

رده امید ویژه افراد زیر 21 سال است و مسابقات آن به صورت جهانی برگزار می‌شود. عملکرد بازیکنان این دسته نقش بسیار مهمی در ورود آن‌ها به تیم‌های بزرگسالان دارد.

5. رده بزرگسالان

اغلب فوتبالیست‌ها در این رده بالای 19 سال سن دارند. رده بزرگسالان گسترده‌ترین رده سنی برای مسابقات فوتبال است. شاید این سؤال نیز برایتان پیش بیاید که فوتبالیست ها تا چه سنی می توانند بازی کنند؟ در جواب باید بگوییم بازیکنان در رده سنی بزرگسالان، تا زمانی که توانایی بازی کردن داشته باشند، می‌توانند فوتبال بازی کنند. اگر شما نیز از علاقه‌مندان این رشته ورزشی پرطرفدار هستید، دوره آموزش فوتبال با قیمت مناسب با مربی‌گری تخصصی محمدسعید حمیدزاده را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بهترین سن فوتبالیست شدن را در نظر بگیرید و برای بهترین شدن سریعا اقدام کنید.

مناسب‌ترین سن برای فوتبالیست شدن

نکته قابل توجه این است که شروع خیلی زود می‌تواند منجر به ناامیدی کودکان شود و آن‌ها را از بازی خارج کند. بنابراین سن مناسب برای فوتبالیست شدن کودک زمانی است که او برای مدیریت ساختار و انتظارات یک فوتبال رقابتی آماده شده باشد. از سوی دیگر، محدودیت سنی در فوتبال وجود ندارد چرا که برای شروع فوتبال هرگز دیر نیست. حتی برخی از بازیکنان حرفه‌ای فوتبال از سنین بالاتر شروع به بازی کردند و همچنان به موفقیت‌های بزرگی دست یافتند. البته این بازیکنان اغلب تجربه انجام ورزش‌های دیگری را داشتند که در تقویت مهارت‌های آن‌ها بسیار موثر بودند.

همچنین راه های پیشگیری از آسیب در فوتبال شامل الزاماتی در مورد ابعاد زمین، اندازه توپ و تجهیزاتی است که باید با سن و توانایی بدنی کودک تطبیق داده شود. این الزامات باید به همراه برخی نکات در نظر گرفته شود تا از عادات بد و نقص فنی ناشی از عدم رشد جسمانی کودک جلوگیری شود. یکی از این نکات رعایت مناسب ترین رژیم غذایی فوتبالیست ها است که در بهترین شدن شما کمک شایانی می کند. پس علاوه بر یادگیری بهترین سن فوتبالیست شدن و رده‌های سنی فوتبال، این موارد را حتما در نظر بگیرید.

مناسب‌ترین سن برای فوتبالیست شدن

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین سن فوتبالیست شدن را برای شما شرح دهیم و گفتیم که بهتر است کودک شما در سن زیر 12 سال شروع به یادگیری کند. اما اگر کودک زمانی که کمی بزرگتر شده است، تصمیم بگیرد فوتبال را به طور جدی دنبال کند، نباید مانع از آن شوید. چرا که حتی تا اوایل نوجوانی می‌تواند برای شروع تمرینات فوتبال زمان مناسبی باشد. به خصوص اگر کودک شما تمرینات خود را در خانه و در زمین بازی جدی بگیرد، می‌تواند در عرض یک سال به سایر بازیکنان جدید در سنین مشابه برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب

دسته‌بندی مطالب

دوره‌های آموزشی ما